| UnkownHD a întrebat:

am si eu o intrebare. se poate ajunge din Arad pana in Tg. Neamt fara sa-ti bagi pe cineva care sa te duca pana acolo?
Intreb pentru la vara. stiu ca intreb prea repede dar decat niciodata, mai bine ma interesez din timp big grin.
Am cautat pe internet si nu am gasit deloc. tin sa mentionez ca sunt minor, nu am peste 18 ani dar asta nu este o problema deoarece nu ies din tara rolling on the floor).

Dau funda la un raspuns cat de cat care sa ma ajute putin.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te interesezi bine in legatura cu mijloacele de transport de pe ruta aia, si traseul. Mai intrebi pe la informatii la autogari/gari, controlorii sau soferii, alti calatori. Sa ai la tine un telefon cu net si baterie, sa poti cauta "curse", in caz ca ramai pe undeva.
Prin orase te descurci usor cu Hărțile Google, daca ai telefon cu gps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bineinteles. Si ai si tren.
Fiind elev beneficiezi de reducere 50%.
Asta e mersul trenurilor disponibile pentru data de maine:
https://bilete.cfrcalatori.ro/......rute_.aspx
E totusi un drum lung...dar merita fiindca e un drum frumos, vezi tara de la vest la est.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu trenul

| francut a răspuns:

Cea mai buna varianta e cea cu trenul. Dar cel putin cu o schimbare la Pascani.
Insa, te intreb si eu: cat de minor esti? Fiindca s-ar putea sa fie o problema. Daca esti prea mic, se sesizeaza insotitorul de tren si cheama politia.

| UnkownHD explică (pentru francut):

Am 15 ani.