| hellen18 a întrebat:

Salut! Am vacanță timp de o săptămână și aș vrea să călătoresc undeva. Ce locuri îmi recomandați? Vreau să mă deplasez cu trenul.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cluj
Oradea
Sibiu

| gabicoo a răspuns:

Cu covidu' cum stai? Ții neapărat să-l iei?
winking

| Iote a răspuns:

Ti-as recomanda multe. Dar acum iarna... mai greu de vizitat ceva. Sau nu e la fel de atragator. Totusi, acum e ideal sa vizitezi orasele mari, pentru ca nu sunt "inecate" in vegetatie si poti sa vezi arhitectura frumoasa. Incep fireste, cu Iasi. Mie imi place. Apoi, Timisoara, Arad, Craiova, Sighisoara, Brasov. Da, Brasovul poate fi vizitat in orice anotimp. Sau (pentru ca tot am vazut o stire cu) Grazina zoologica din Tg. Mures. Se spune ca este cea mai mare din tara.
Drum bun!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde pornești în călătorie?

| hellen18 explică (pentru gabicoo):

Covid se ia si aici, si la Brasov, si la Constanta. Why even bothering? Cât timp respect regulile, care e problema ta?

| hellen18 explică (pentru sadrian46):

Dintr-un oras, nu are importanta. O sa vreau sa iau trenul.

| darrio2007 a răspuns:

Nu avem de unde sti ce preferi tu. Daca iti recomand niste manastiri din nordul Moldovei, te-ai duce? Mergi la Busteni, la munte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru hellen18):

Dacă nu are importanță, dacă de exemplu locuiești în Botoșani, iar eu îți recomand să vizitezi Porțile de Fier, și petreci două zile cu trenul, are sau nu are importanță?

| aleee5262 a răspuns:

Problema e ca terasele si restaurantele sunt inchise. La fel si multe locuri de vizitat. Hai mai bine la vara :
Cluj, Baia Mare, Brașov, sibiu... Peste tot e frumos