| Marcela46 a întrebat:

Daca sunt eleva si calatoresc cu trenul maine ca ma duc undeva platesc biletul pe jumatate?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Iti iei carnetul de note cu tine, ceri reducerea si prezinti carnetul, apoi iti iei carnetul inapoi. Fara carnet de note nu se da reducere.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Primesti reducere daca te duci cu carnetul de elev. Si trebuie sa il ai la tine si in tren, o sa vrea sa il vada controlorul.

| AlexCristi97 a răspuns:

Trebuie sa ai carnetul de elev VIZAT, altfel nu primesti nimic. Si da, ai reducere de 50% la transportul feroviar intern.

| Tibi16 a răspuns:

Nu plătești nimic, dar îți trebuie carnetul de elev.