| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ati platit vignieta pe Ungaria si Romania prin aplicatia TPARK?
E in regulă, nu ati avut probleme?
Mersi

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tpark te taxează în plus față de prețul real.
Cumpără direct; e mai ieftin și mai sigur. A noastră de la Petrom, a lor de la Mol.

| maphiotul explică (pentru mihai69):

Da,ai dreptate

| maphiotul explică (pentru mihai69):

Citeste raspunsul pentru scorillo

| Scorillo a răspuns:

De ce nu platesti la benzinarie? (MOL OMV...) pastrezi chitanta

| maphiotul explică (pentru Scorillo):

Pana la urma asa o sa fac...
Era vorba in Ungaria nu in Romania si am zis sa castig timp

| maphiotul explică (pentru Scorillo):

Dar hai sa iti mai zic de ce am vrut sa cumpar online, e mai lunga povestea
Am cumparat de vreo 4, 5 ani de la Mol si mi-a trecut la numarul masinii in loc de una dintre literele O a trecut 0 (zero)
Politia nu ar fi sesizat, eu nu mi-am dat seama dar camerele au sesizat
Si mi-au venit amenzi la primarie de aproape 10.000
Am platit un avocat si am umblat 1 an in tribunal cu Drumuri si Poduri
Pana la urma am castigat, mi le-a anulat, dar timp pierdut si bani la avocat
A zis sa nu le cer despagubiri pentru ca se prelungeste la nesfarsit si nu o sa capat veci
De aia am vrut online ca sa trec eu numarul corect
Acum intelegi?