| PopescuAntonioGiuliano a întrebat:

Salut,cam de cati bani avem nevoie dacă vrem sa plecam după August Septembrie cam prin iarna așa eu cu iubita mea la Londra? Vrem sa stam o săptămâna eu am 19 ani ea 17

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E complicat de zis. Depinde unde vreți să stați și ce vreți să faceți și undeva vreți să mâncați. Că va poate costa 1000euro sau 5000euro

| sierra1 a răspuns:

Aprozimativ (ca intebarea de fapt): undeva intre 3 sute și treizeci de mii de $ sau... lire sau eu (n-am semnele pe teastatură)

| Furnicuta000 a răspuns:

Jassmina, decat sa dai raspunsuri inutile mai bine te abtii. Te-ai gandit ca poate pana in toamna face 18 ani? Totusi mai sunt vreo 8-9 luni pana atunci.

Eu zic ca daca va luati bilet de avion din timp o sa gasiti foarte ieftin, la cateva zeci de euro. Mai bine uita-te pe pagina Aventurescu de pe Facebook, acolo prezinta oferte de vacante foarte ieftine, de ex o saptamana la Londra sau alt oras cu 150€ de persoana cazare si zbor incluse. Singura chestie e ca vacantele sunt disponibile dupa cateva luni ceea ce e perfect pentru voi. Si cazarea si zborul nu sunt chiar cele mai luxoase dar nu te duci in Londra ca sa admiri camera de hotel, te duci sa vezi orasul

| MrAM a răspuns:

Depinde ce aveti de gand sa faceti si sincer o saptamana mi se pare mult si mult prea costisitor. Eu zic ca 4 nopti ar fi suficient, avand in vedere ca sunt cateva atractii mai importante dupa care te ia plictiseala. Stabiliti-va cu ceva timp inainte ce anume vreti sa vizitati si fa-ti o lista cu preturile de intrare. Eu unul recomand Tower Bridge, Madame Tussauds, Sky Garden, Shard ( aici am platit 160 lire pe o inghetata, s-ar putea sa fie cam scump), insa merita vizitat cel putin, London Wheel si cam atat. Restul o arzi aiurea poate pe la cateva muzee si casti gura pe strazi dar cam atat. Ma ajuns un weekend in Londra mai mult de cat as fi cheltuit o saptamana in Santorini. Iei in considereare pretul la transport, cazare, mancare si ce mai vizitezi te duci lejer in cateva mii. Daca vreti sa va limitati, poate reusiti sa va incadrati sub 1k dar planuit si rezervat totul din timp.