| CraigThunderSs a întrebat:

Dacă am dus dosarul pentru șomaj la sfârșitul lui iulie, am semnat actele în a 2a săptămâna din august, iar acum în octombrie, chiar azi am dus buletinul și diploma de bac(copiii după ele), și a rămas sa ma contacteze ei... știe cineva dacă primesc bani și din urma, adică pe lunile august și septembrie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi indemnizatia de somaj incepand cu luna octombrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai dureaza pana primesti bani din urma, poate prin decembrie, l ai dus in iulie dar au fost luni de vacanță de concedii iulie si august, abia de azi inainte o sa verifice ei actele si te vor suna ei, dar de ce nu i ai intrebat in cît timp i ti vin banii? Nu ai numarul lor de telefon sa i suni?