| Kidfromjail a întrebat:

Ce zone de explorat, de admirat, de relaxat, etc din România îmi recomandați pentru a-mi petrece timpul doar pentru Weekend?
Având in vedere ca lucrez aproape non-stop de Luni pana Vineri și as dori ca in Weekend sa "evadez" prin Țară cu cineva.
Apreciez enorm sfaturile utile și rămâne recunoscător.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să evadezi prin țară de vineri la ora 12 până luni la ora 8 dimineață, și să fii și freș luni la serviciu, este dificil în România.
Asta ar însemna să ai la dispoziție un avion spre destinație și altul înapoi duminecă seara.
Asta în funcție de orașul mare în care locuiești, s-ar putea să fie vaalbil într-un caz unic.
Mai rămâne să evadezi cu un helicopter, care te costă 2000 de Euro ora de zbor.
Alta, cu automobilul propriu, unul închiriat fiind prohibitiv financiar.
Cu 50 km pe oră viteză medie de deplasare, pentru că nu ai autostrăzi, poți să mergi de exemplu la 300 de km de locul unde locuiești, ca să nu petreci tot weekendul pe drum.
Astfel ca să pot răspunde la întrebarea dtale, spune-mi unde locuiești, ca să îți spun ce locuri frumoase care merită vizitate sunt pe o rază de 300 km în jurul tău.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Daca te cheama Victoras Micula totul este posibil...ai elicopter, avion privat

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, dar dacă nu ești în pielea lui Micula, nu știi cât îl costă asta.
There is no free lunch. Nu mă refer la bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici n-ai spus unde stai, ce buget ai, Daca-ti zic la mare si tu stai in Timisoara, sau la munte, si iti dau nume de pensiuni, da tu stai la mare si e departe?
daca mergeti cu masina sau cu trenu?
Dar cate ore lucrezi non stop? 12 ore 15? pe zi.