| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut! Eu urmează să merg in Sibiu îmi puteți recomanda niste locuri de vizitat și niște restaurante cu mâncare bună?(de preferat pizza)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Muzeu Astra
Piata mare
Piata mica
Turnul Sfatului
Podul minciunilor
Pasajul scarilor

12 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi aici https://www.libertatea.ro/......at-2666950 Dar nu recomand gradina zoo deloc.Era groaznica acum 4 ani cand am vizitat-o, cu animale slabe, murdare, in custi primitive fara pic de umbra in arsita verii.

| EliLeli a răspuns (pentru dullcat):

Este f bine acum.

| dullcat a răspuns (pentru EliLeli):

Locuiesti acolo sau ai vizitat recent? Fiindca ma indoiesc.Foarte bine ar fi un sanctuar, deoarece gradinile zoo sunt cat se poate de barbare. Unii au inceput deja sa le interzica.

| EliLeli a răspuns (pentru dullcat):

Gradina Zoo din Sibiu este chiar foarte frumoasa si bine intretinuta. Poti sa te indoiesti cat vrei tu, personal, dar nu este frumos sa induci oamenii in eroare. Fa-ti si sanctuar, creste tu 1 milion de pisici, caini si alte animale, este treaba ta si doar a ta.

| dullcat a răspuns (pentru EliLeli):

Nu induc pe nimeni in eroare. Daca aia ti se parea gradina zologica frumoasa, atunci inseamna ca nu ai vizitat alte gradini zoologice sau locuri civilizate.Iar sanctuarele au mai mult respect fata de animale, fiindca nu le tin in custi de 2x2 metri asa cum fac gradinile zoo, ci le ofera un spatiu amplu mai asemanator cu mediul lor, au zeci sau sute de metri patrati, nu o cusca cu pietris pe jos.

| EliLeli a răspuns (pentru dullcat):

Du-te vezi cum e. Nu stii cum e.

| suntserios a răspuns (pentru EliLeli):

Ce poate fi asa frumos la o gradina zoologica unde sunt animale salbatice tinute inchise in tarcuri de cativa metri?

| EliLeli a răspuns (pentru suntserios):

Nu e pe gustul tau, poate fi pe gustul altora. Nu am zis ca e bine, etic, am zis ca este bine intretinuta. Mai terminati cu bagatul asta in seama. este o zoo intretinuta, ca aveti voi probleme cu asta este o chestie personala pe care trebuie sa v-o rezolvati sau sa o traiti in liniste, fara sa va bagati in preferintele altora. E treaba fiecaruia ce vrea sa viziteze.

| suntserios a răspuns (pentru EliLeli):

Chinul unor animale nu e chestie personala.

| EliLeli a răspuns (pentru suntserios):

Fa petitie la presedinte si mai scuteste-ma!

| gabicoo a răspuns:

Pizza face parte din categoria junk food.

| Solann a răspuns:

Pizza e mancare buna?

Muzel Brukenthal, Muzeul Astra (cunoscut ca muzeul satului) pentru care iti trebuie o zi, Biserica evanghelica (vezi ca are un muzeu cu pietre funerare exceptional), strada Cetatii!, si cam tot ce e in orasul vechi.