| JoshB a întrebat:

Salut, stie cineva un hotel / motel / pensiune care cazeaza minori de 16 (cu buletinul, banii, tot) ani fara parinti / tutore legal? In Suceava.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil niciunul. Trebuie sa semnezi pentru camera aia, iar semanatura unui minor e fix pix

| JoshB explică (pentru suntserios):

Din moment ce am buletinul si mi se pot lua datele?

| Violleta2022 a răspuns:

Legal, nici un hotel sau motel din tara NU au voie sa gazduiasca minori (sub 18 ani) neinsotiti de un parinte, ori tutore legal.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JoshB):

Ce nu intelegi?
Buletin au si cei de 14 ani... dar tot minori sunteti pana la 18 ani, iar legea este LEGE pentru toata lumea!
Copii nu au ce cauta la hotel, neinsotiti de parinti, sau tutorii lor legali.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru JoshB):

Si ce daca ai buletin? Tot minor esti