| 19241738194124 a întrebat:

Salut, sunt in Anglia, mi-am luat un parfum de 60 ml, peste 3 saptamani vreau sa plec in Romania cu avionul, am voie cu el?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vi din Anglia ca sa stai in carantină in România?

| mihai69 a răspuns:

Da. Dar trebuie pus într-o pungă de plastic transparent și prezentat separat l controlul de securitate (dacă îl vrei la bord). Sau pus cum vrei tu, dar în bagajul de cală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l la bagajul de cala, acolo poti sigur. Daca era aerosol nu aveai voie nicaieri.

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Ascudel in troler sub haine.
Asa am dus eu anul trecut o sticlă de Vin la 1.5 Litri

| Sertisafeti a răspuns:

Salut! Când o sa treci cu ghiozadanul pe banda de scanat o sa ți-l găsească. Mie mi l-au găsit o data, mi l-au sigilat și mi l-a dat înapoi.motivul sigilarii? Habar n-am?‍♂️

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sertisafeti):

Un motiv ar fi ca este inflamabil, contine alcool si altul ca sa nu te mai opreasca nimeni pentru un parfum in cazul unei alte verificari, asa vede sigiliul pus si se stie ca a fost verificat deja.

| Matei123456789101112131415 a răspuns:

Ai voie cu orice lichid, dar trebuie sa fie sigilat și sa fie sub 100 ml.