| Bogdy4Boss a întrebat:

Salut TPU, vreau si eu o aplicatie de telefon sau ceva de tip maps cu toate blocurile gen sa scrii blocul x, scara y si sa te duca la blocul ala, daca exista asa ceva... multumesc, cel mai bun si rapid raspuns primeste funda happy

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Maps.Me in Google play
Nu are chiar toate adresele, dar sunt in proportie de 80%. Unele le poți deduce după altele.
Mie mi-a fost foarte utila cînd făceam livrări, mă ducea la adresa exacta!
Enjoy it! happy

| Bogdy4Boss explică (pentru cristi202):

Si mie tot pentru livrari imi trebuie, nu cunosc toate blocurile din oras dupa nume si scara, multumesc pentru raspuns happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Combinatie mai buna decat google maps si waze nu vei gasi

| raMLesS a răspuns:

Waze e cel mai bun, dar vezi ca nu toate blocurile sunt inregistrate, si de ce ai vrea sa stii blocul? Daca stii strada si numarul eu cred ca e suficient.

| Yuoia a răspuns:

Google maps. Dar daca nu sunt trecute de utilizatori, nici Maps nu are de unde sa stie.
Cand eu mai fac postari in "strada cutare" imi cere si numarul. Pot sa-l pun sau nu. Daca il stiu, il pun mereu tocmai ca sa ajut viitorii utilizatori.

| helpforyou a răspuns:

Cel mai bun este Google Maps.

Din ce mai stiam eu: aplicatii care au aceasta functionalitate, cum ar fi Open Street Map, Here WeGo, MapQuest si altele.

| Bogdy4Boss explică (pentru helpforyou):

Google maps nu-mi arata cum se numesc blocurile si nici aplicatiile date de tine, waze am vazut ca mai arata blocurile cum se numesc dar nu toate blocurile.

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Ia waze sau... tu n-ai vrea cumva să-ți arate la bloc, cine stă in geam?

| helpforyou a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Tu vrei sa te duca aplicatia la un punct fix? sau vrei sa afli denumirea blocurilor si a cladirilor?

| Bogdy4Boss explică (pentru helpforyou):

Da, adica daca scriu spre exemplu strada x blocul y sa ma duca la blocul ala pe strada aia. pe waze cand micsorez la maxim imi aparata unele blocuri cum se numesc dar nu toate.

| Bogdy4Boss explică (pentru sierra1):

Auzi, decat sa comentezi aiurea si sa-mi demonstrezi cat de frustrat esti, mai bine citeste o carte care te intereseaza sau uita-te la un film happy

| helpforyou a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Eu pentru asta folosesc Google Maps, pentru a ajunge la punct fix. Iar pentru generel est foarte bun Waze. Eu fac in fiecare an aproximativ 30.000 km

Le folosesc pe amandoua, asa cum ti-am spus.

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Cu plăcere Boss sau Bogdi (cu igrec?)

cum spuneam, dă-i cu waze. Despre frustrări, poate frustrată-i mă-ta (de observat cratima!)!

| Bogdy4Boss explică (pentru sierra1):

Foarte inteligenta observatia, te iei de id-ul meu creat in 2007. In fine, mi-am dat seama ca esti frustrat ca am observat ca-mi esti un comentator foarte activ dar niciodata un comentariu util. Sper sa-ti rezolvi problemele, numai bine happy

| Trixt3r a răspuns:

Gogole maps/earth, apoi prinzi omuletul si ii dai drumu peste adresa, astfel iti arata in 3d toata zona.
Omuletul este in partea dreapta jos.

Exemplu random : https://www.google.ro/......69t/data=! 3m7! 1e1! 3m5! 1s1yxo49LF2-9sVFhVtSosBQ! 2e0! 6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D1yxo49LF2-9sVFhVtSosBQ%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D174.65666%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100! 7i16384! 8i8192