| VladCrisi1 a întrebat:

Salut! Urmează luna viitoare sa plec în Bulgaria, în concediu. Cum credeți că ar fi mai ok: să schimb cash de aici/de acolo (lei leva și invers eventual) sau să plătesc doar cu cardul ce se poate (ing sau Revolut)? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plătești cu cardul unde poți și dacă ai nevoie de cash scoți de acolo de la bancomat.

| Tokyo44 a răspuns:

Revolut e ok

| Foxglove13 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa ai bani gata schimbati la tine pentru plati mici (cum ar fi suveniruri, snacks-uri, etc) si pentru platile mai mari e bine sa ai cardul. Unele magazine nu accepta plata cu cardul asa ca cea mai sigura solutie e sa ai si cash si card. Concediu placut!