| Zozolle a întrebat:

As vrea sa iau un telefon in rate de la Orange. Si pe site scrie despre cateva carduri cu care as putea plati. Stiti cumva daca se poate plati si cash? Sa nu platesc cu cardul in fiecare luna? Adica sa platesc numerar... Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Telefoanele achizitionate in rate se pot achita doar cu cardurile mentionate aici http://www.orange.ro/shops/plata-in-rate-ro.html, nu si cash.
O zi buna,
Orange Helpers

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti cumpara si cu plata cash, dar daca faci un abonament, alegi telefonul si platesti numai diferenta, in functie de abonamentul respectiv.Ai si o reducere de pret la abonament.Mai sigur mergi la ei.

| Zozolle explică (pentru Danut_Popa_1961):

Am facut prin prelungire de contract... Si mi-a scazut niste bani din pretul telefonului si acei bani care au ramas as vrea sa-i platesc in rate si pot plati doar prin niste carduri dar nu am cardurile acelea speciale. Si voiam sa stiu daca in rate pot plati si cash nu doar prin card... Multumesc pentru raspuns!

| suntserios a răspuns (pentru Zozolle):

Poti plati cu cardurile pentru ca respectivele carduri sunt carduri de credit. ce inseamna un card de credit? inseamna ca Orange isi primeste de la banca intreaga suma iar tu platesti ratele bancii, de aia sunt acceptate ratele prin carduri speciale si nu cash.

| Hexiled a răspuns:

De ce de la Orange si nu de la Vodafone acolo sunt mai bune decat cele de la Orange

| Zozolle explică (pentru Hexiled):

Am facut deja comanda pentru telefon happy si soseste azi... l-am luat la liber prin prelungire de contract happy

| Hexiled a răspuns (pentru Zozolle):

In fine nu asta conteaza depinde cat de atenta esti cu el funda?