| skat a întrebat:

Salut, vreau sa plec in Olanda, ce demersuri trebuie sa fac? Trebuie sa imi fac pasaport? Trebuie sa stiu ceva inainte sa plec? Help me

Răspuns Câştigător
| bvzmsam a răspuns:

Nu,doar buletinul

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 3 minute | suntserios a răspuns (pentru sierra1):
Nici măcar, aia vorbesc engleza la perfecție

Poate Englezi vorbesc cu tine in Engleza, desi stiu Engleza nu inseamna ca te descurci cu ea Olanda nu este colonia UK, cel mai bine te descurci cu Germana acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te sui in avion și pleci. Nu ai nevoie de pașaport in UE.

| sierra1 a răspuns:

"Trebuie sa stiu ceva inainte sa plec? "

...limba lor

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Nici măcar, aia vorbesc engleza la perfecție

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

"aia vorbesc engleza la perfecție"

nici englezii nu vorbesc engleza la perfecție

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca ești minor.nu poți pleca nicăieri!))

| gothicbat a răspuns:

Tu pe ce planetă stai, vere?
N-ai nevoie de pașaport pentru a călători într-o țară din UE.

| bvzmsam a răspuns:

Iti trebuie cartea de identitate, pasaportul nu este obligatoriu pentru Olanda caci e tara europeneana.
Inainte de a pleca ar trebui sa ai o idee despre traiul din Olanda, despre limba (desi te ajuta engleza sau germana, daca nu sti neerlandeza sau olandeza).
Ar trebui sa stii ca ai avea nevoie de circa 500 € lunar chirie si alti 500 € pentru traiul zilnic. Asta e un cost orientativ. Depinde si unde vrei sa mergi: în Amsterdam sau în Maastricht sau în Groningen.