| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, a fost cineva la Muzeul de Arta Socialistă din Sofia, capitala Bulgariei? Daca da, ce v-a placut? As vrea sa merg cu niste prieteni pasionați de istoria recentă. Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Am fost doar la muzeul de istorie al Bulgariei (aflat în fostul palat al lui Jivkov, de la marginea orașului). E ok, multe exponate interesante. Chiar și ceva artă. Plus câteva expoziții temporare, depinde despre ce or mai fi acum.

| Werrich a răspuns (pentru mihai69):

Va multumesc frumos pentru raspunsul dvs! Am cautat muzeul pe internet si am ramas impresionat de felul in care arată, sper sa ajung si eu candva acolo.

| mihai69 a răspuns (pentru Werrich):

Cu plăcere, vacanță plăcută!