| Lupu8 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, am 14 ani si vreau sa ma duc de exemplu in Ungaria, dar nu cu parinti, am buletin si pasaport trebuie neaparat imputernicire? sau cum ii spune?

Răspuns Câştigător
| leftside a răspuns:

Esti minora, si fara aprobarea ambilor parinti nu poti trece granita.

5 răspunsuri:
| pissycutza99g a răspuns:

Nu cred ca este bine sa te duci singura, mai bine alaturi de cineva, un prieten, ceva.In plus esti prea mica si se intampla nenorociri si crime, in strainatate mult prea periculos singura! happy

| Lupu8 explică:

Cu un verisor.

| Lupu8 explică (pentru pissycutza99g):

Cu un verisor ma duc.

| pissycutza99g a răspuns:

Aha atunci merge.winking

| timisoara a răspuns:

Iti trebuie imputernicire neaparat... Daca persoana cu care mai mergi e cu masina mica si vamesul vrea sa faca bani, dai si tu 50 de lei si ai trecut, dar nu garantez ca merge tot timpul...