| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am plănuit să plec împreună cu familia mea anul acesta în SUA și deodată m-am ciocnit cu o problemă, am nevoie de viză, am cautat soluții și tot pe tpu.ro am gasit ceva care m-a pus pe gînduri.De la un utilizator pe site-ul respectiv, am citit un raspuns, care spune ca putem ajunge în America, avînd la îndemînă doar pașaportul biometric.
Am vrut să aflu dacă e posibil în felul dat, cu pașaport biometri să ajungem în SUA fără să avem nevoie de viză de tip B2, adica ca turist.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ți se acordă viză de către ambasadă, poți avea și pașaport intergalactic, nu intri în SUA.
Nu contează tipul pașaportului deținut, contează doar ce zice funcționarul ambasadei. Și nu ai nicio posibilitate de contestare.

| Jeezy a răspuns:

Fara viza NU intri...si uneori nici cu vizalaughing