| emoboy a întrebat:

Stiu ca francezii ne tot ironizeaza, nu prea ne suporta si ii trimit pe conationalii nostri inapoi in tara dar cu toate astea unii dintre acesti inganjati cu nasul pe sus vin sa traiasca sau doar prin vizita in tara noasta.Care ar fi motivele?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum nu trebuie sa confunzi unele atitudini cu atitudinea generala a poporului, daca administratia tarii ia niste masuri, daca presa face niste afirmatii nu inseamna ca toti cetatenii francezi impartasesc aceste opinii

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tiganii sunt de vina nu francezii

| emoboy explică:

Poi chiar daca nu toti sunt asa cum se spune de ce ar veni in Romania cand aud in presa lor si peste tot cat de "urata" este tara noastra?