| anonim_4396 a întrebat:

SUNT ÎN ANGLIA, AM MULȚI LEI Românești la mine!
Ce pot să fac cu ei!? Cum îi pot converti?
Pentru ca oamenii cu care locuiesc în casă imi spun că la casele de schimb valutar și la băncile din acest oraș nu primesc lei deloc!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu iti accepta nimeni, nicaieri in Anglia, lei.
Nu poti decat sa-i pastrezi la saltea pana vii in Romania si sa ii schimbi, IN ROMANIA, in lire.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Hmm, poate ar trebui sa mergi la banca, nu sa ai incredere in colegi care poate nu au mers unde trebuie? laughing

| zilog a răspuns (pentru Wr3nch):

Unde trebuie!? dă-mi un link dacă chiar zici că prinmesc lei să văd si eu unde scrie!? pentru că 4 oameni diferiti mi-au spus că nu am ce să fac cu leii în țăra acesta că nu mii primește nimeni!

| johnnny123 a răspuns:

Poti sa-i schimbi la o banca mare. Dar de ce ti-ai luat "multi lei românești" in Anglia in loc sa-i schimbi in lire inainte sa pleci? Credeai ca poti sa platesti acolo ei?

| zilog a răspuns (pentru johnnny123):

Nu doream sa platesc nimic dor ca am zis ca merg cu taxi-ul si la o casa d eschimb valutar, apoi era aglomeratie in oras in cat mi-am dat seama ca daca mai potresc la schimb o sa pierd avionul pentru ca si asa am intarziat 30 minute fata de ora la care ar fi trebuit sa fiu la aeroport. si ma asteptam sa existe casa de schimb valutar in aeroport in Bucuresti, nici o reclama, m-am grabit, am uitat de schimb, am zis lasa ca stiu eu o casa de schimb valutar in anglai, dar acum am aflat ca data trecuta mi-a schimbat 200 ron asa de mila ca omul ala de la casa de schimb valutar a crezut ca eu nu mai am nici un ban din ce sa traiesc si din cauza asta a acceptat de aici din orasul meu dar acum nu mai schimba la nici un roman nici un leu raomanesc.
asa am ajuns aici cu lei romanesti

| danbnz a răspuns:

De ce nu te duci la o banca sa intrebi?

| zilog a răspuns (pentru danbnz):

Eu momentan sunt in carantina si nu am vazut pe aici nici o banca, stiu dar un bancomat

| zilog a răspuns (pentru danbnz):

Bancile sunt cam fara oameni angajati ci o camera cu niste aparate bancomate si alte chestii care momentan nu imi dau seama la ce sunt bune.
nu am vazut banca cu om

| zilog a răspuns:

Exista rezolvare poti sa ii trimiti prin posta la o banca din Londra si in maxim 2 saptamani iti trimit un plic cu lire
au facut mai multi Romania treba asta si nu le-a tras teapa