| TheNewSebastian a întrebat:

Trebuie sa am nationalitatea unei tari sa pot da examenul pentru carnetul de soferi acolo (categoria A1 )?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, acum carnetele se fac cu recunoastere internationala asa ca nu-ti fa griji degeabahappy iar cele vechi se vor schimba si cei care leau cumparat vor avea problemehappy

4 răspunsuri:
| dacia63 a răspuns:

Pentru a obtine carnetul de soferi in alta tara din comunitatea europeana (de exemplu) e suficient sa ai domiciliul in tara respectiva (demonstrat cu acte oficiale bineinteles )

| francesca89 a răspuns:

Nu,din cate stiu eu, nu.Eu sunt in Italia si cunosc o romanca care si'a facut aici carnetul.

| benny a răspuns:

Depinde,daca tara e in UE nu ai nevoie de nationalitatea acelei tari

| TheNewSebastian explică:

Multumesc pentru raspunsurile date