| AngellSthefan a întrebat:

Trebuie sa ma mut intr-o tara straina si nu stiu ce sa aleg dintre anglia si america?

Răspuns Câştigător
| Alina a răspuns:

Daca ai multi prieteni in tara si crezi ca iti va fi dor, alege Anglia pentru ca vei putea sa te intorci mai des in Romania, daca nu, America.

17 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Poti trage o linie (pe harta)intre Londra si Wasinton, vezi unde este mijlocul segmentului si calculezi latitudinea/longitudinea punctului.Este un loc bun de stabilire, doar ca e in "apele internationale"!winking

mira
| mira a răspuns:

Sigur ca Anglia este o tara mult mai rafinata, dar in America ai avea mai putine complexe.Depinde si ce munca ai de gand sa desfasori.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

America-e tara tuturor posibilitatilor, nu? eu nu as alege-o pentru ca acolo sunt taifunuri si viscole si tornade si mi-e frica!
Anglia-o tara curata, cu reguli stricte, mult respect, ordonata, oameni corecti, posibilitati multiple...nu as alege-o pentru ca se circula pe stanga!
acu". na! vezi si tu!

| DeMentaa a răspuns:

America

| roxxy96 a răspuns:

O intrebare destul de grea! Eu as alege america dar si in anglia mi-ar placea sa ma mut amandoua sunt foarte frumoase
dar depinde si unde in America

| mikey_1179 a răspuns:

Anglia as zice eu...

| Ea12345 a răspuns:

In America ai avea mai multe posibilitati, dar depinde de ce preferinte ai tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de ce? alegi tu o tara? uite, eusant roman si cetatean european. mi-e de-ajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine sa te muti in AFGANISTAN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

%America:X:*:X-cea mai tare tara:X:*

| Fiction a răspuns:

Anglia

| blue95 a răspuns:

Eu una as alege anglia.big grin

| Cristi_6252 a răspuns:

America

| AngellSthefan explică:

Romania

| A4TECHH a răspuns:

Anglia pentru ca poti sa vi des in Romania dar pentru America iti trebuie vize si toate kk aleahappy

| exty a răspuns:

Eu personal as alege Anglia. Fata de America mi se pare mai faina din toate punctele de vedere.

| criss_8492 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu zic ca anglia big grin acum e la alegerea ta doar thu poti alege tonguetongue