| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa trimit un avans pentru o vacanta in alta tara. La ce banca sa merg? Am fost la doua banci si au comision 30€.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comisionul e destul de mare daca nu ai un cont in euro pe la vreo banca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cui anume vrei să-i plătești?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La orice bancă e cam acelaș, 25-30.

| mihai69 a răspuns:

Cu Western Union eu am dat doar vreo 7 € comision. Ai întrebat dacă acceptă transferuri WE (sau alt serviciu similar)?

| ParvuMaria a răspuns (pentru mihai69):

Mi-au trimis mail ca vor banii intr-un cont.

| mihai69 a răspuns (pentru ParvuMaria):

Roagă-i să-ți dea datele pentru un transfer WE pentru că e (mult) mai ieftin pentru tine. Sau solicită o reducere corespunzătoare la prețul total al cazării.