| X3RO a întrebat:

Urmeaza sa calatoresc cu Tarom. As vrea sa stiu in cazul in care am ca bagaj de mana un troler si in regulament mi se zice ca am dreptul si la un obiect personal, pot sa am si un ghiozdan?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți. Tarom nu e low cost să facă așa multe mofturi la bagaje.

| StrongHeart a răspuns:

Nu cred. Ai dreptul la un singur troler/rucsac de 10kg daca nu ma insel.

Răspuns utilizator avertizat
| NumănumescBrBr a răspuns:

Da, conform regulilor Tarom, ai dreptul să ai un bagaj de mână (troler) și un obiect personal (de exemplu, un rucsac sau un ghiozdan). Trolerul trebuie să îndeplinească anumite cerințe privind dimensiunea și greutatea, iar obiectul personal trebuie să fie de dimensiuni mai mici decât trolerul și greutatea maximă admisă este de 5 kg.

Deci dacă ai un troler și un ghiozdan care îndeplinesc cerințele de dimensiune și greutate, nu ar trebui să fie o problemă să le iei cu tine ca bagaj de mână în avion.