| Juliette a întrebat:

Vara asta vreaqu sa merg in Germania in vizita. Desi am doar 14 si nu stiu ce acte sunt necesare, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| mihaienache a răspuns:

Buletin/Pasaport, procura de la notar cum ca parintii sunt de acord cu iesirea din tara insotit de o anumita persoana, cazierul acelei persoane

4 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Www.mayer-transport.ro Aici ai toate detaliile

| Octavutzu a răspuns:

O persoana minora nu poate calatori singura, decat cu o perosana majora daca nu este mama sau tata si este sa zicem matusia tie iti trebuie decat pasaportul iar matusi procura notariala din partea mamei si din partea tatalui si cazier(gresit spus pasaport si buletin laughing decat pasaportul)

| last_9432 a răspuns:

PAi...Pasaport sau buletin si procura daca te duci singura si actele tale de identitate certificat daca nu ai buletin big grin
cam atat

| RoxanaRzz a răspuns:

Daca vrei sa pleci cu tatal tau iti trebuie procura de la mama, pasaport si buletinul pe cere presupun ca il ai! Pupici happyhappyhappyhappy