Întrebare recomandată | Didixu a întrebat:

Voi pleca 10 zile in Turcia si am cateva intrebari pentru voi:Cum vi se pare in Turcia? A fost cineva? Ce impresii aveti despre tara si orase(Israel, Ankara)? Mancarea de acolo este buna? Hainele sunt la preturi avantajoase?

Răspuns Câştigător
| Liviu4you a răspuns:

Turcia este o tara foarte frumoasa; turcii au mancare foarte buna (baclavaua) si hainele sunt destul de ieftine tinand cont ca o lira turceasca e 2 lei. Un mic sfat: daca vin vanzatorii ambulanti la tine cu "promotii" sa nu cumperi orice ar fi, ti-o iei rau. Varul meu a cumparat 3 parfumuri cu 50 de lire de la un negustor din asta si a doua zi in timp ce se plimba prin magazine a vazut parfumuri exact la fel cu 2 lire laughing deci ai grija. Distractie placuta!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este o ţară foarte frumoasă, cu preţuri relativ mici şi mâncare excelentă.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi cât de frumoasă este ca țară, cultură, artă culinară, calitatea hainelor, etc.
Drum bun!
Pa, pa.

| epurasu a răspuns:

Eu am fost de mai multe ori, este foarte frumos, mincarea ieftina, hainele si totul la fel sint ieftine- am fost si in Istanbul si in Ancara.--Ai intrebat si de Israel--si acolo este frumos am fost in Ierusalim, Tel awiv si inca im multe orase chiar si in Eliat. In luna mai spre sfirsitul luni o sa mai merg in Istanbul.

| whattt a răspuns:

Este o tara faina

| FrumoasaTa a răspuns:

Nu am fost dar din cele auzite este o tara foarte frumoasa. Mincarurile sunt bune iar preturile unele destul de ieftine

| Mareacluj a răspuns:

Scuza-ma, Israel nu e un oras din Turcia ci e o alta tara, cu capitala la Tel Aviv. E superba Turcia, daca mergi sa cunoscti locuri noi, daca mergi doar pt.plaja cu all inclusive, parerea mea e ca are plaje ca si Bulgaria, nu e nimic iesit din comun. Recomand Istanbulul, petru a descoperi istorie, locuri grozave, arta, cultura. Mancarea e super, ei nu mananca insa carne d porc. Oricum au niste specialitati grozave. E scumpa in centrele istorice, ieftina in rest, turcii sunt f.primitori, iti pun totul pe masa. Daca te intereseaza parfumurile si hainele, incearca sa nu cumperi de pe strada. le vei lua ieftin (daca negociezi le scoti si la 10%) dar sunt apa de ploaie. Daca vrei haine ieftine, incearca la magazinele aflate la distanta de zonele turistice.

| Didixu explică (pentru Mareacluj):

Vroiam sa spun Istambullaughingscuze!

| Stalievus a răspuns:

Turcia este un oras foarte mare si frumos, unde se fac mancaruri foarte, foarte bune!

A fost fratele meu si i-a placut foarte mult.

Pei, eu cred ca cel mai interesant este in Ankara.

Mancarea lor este pe locul doi in europa dupa italieni.

Hainele, cred ca sunt ieftine, ca aduc si pe la noi si le vand foarte ieftin.

P.S Daca il vezi pe Suleyman Magnificul... sa-l saluti din partea meabig grin

| Trololoolololool a răspuns:

Eu am fost in Antalia si a fost super tare. in sensul ca in Turcia mai mereu gasesti hoteluri all inclusive si poti manca mult si cat poftesti si ce poftesti + ca ai marea care e limpede [ai grija la pietre laughing] si foarte frumoasa.

Bafta!

| Ralucutza2013 a răspuns:

Musulmanii si otomanii nu mananca porc. Am auzit ca e fum pe acolo. Nu stiu ce sa zic decat stai acasa!