| sophisticated a întrebat:

Am de facut un proiect la biologie despre metode de investigare ale ecosistemelor antropizate dar nu gasesc nimic despre asta...Ma poate ajuta cineva? Va rog fumos.

Răspuns Câştigător
| Iulianavaintreaba a răspuns:

Daca antropizat inseamna artidficial atunci fa un ecosistem artificial de proportii mici.Ex:-un acvariu cu pesti apietris nisip si bazin cu iarba de mare sau un terariu cu soparle intr-un acvariu cu plasa deasupra ca sa nu iasa prin casa si cu mancare apa si ii studiezi comportamentul.
Sper sa te ajute!;-)