| CodreanuC a întrebat:

Am intalnit o fetita care apropae ca seamana pe verisoara mea, am intrebat-o cum o cheama si a zis "Larisa" exact ca pe verisoara mea!
As vrea sa ii gasesc un ajutor(eu nu am bani destui), stiu ca sunt asociati care se ocupa cu acest lucru, dar nu stiu exact cum functioneaza, va rog sa imi spuneti voi procedura, dar as vrea sa nu includa si autoritatile ca. nu e cazul, intuiesc ca se poate si fara.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2Elpeol

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt o multime de fundatii particulare: http://bit.ly/2GiaNUK
Scrie pe net "fundatii pentru copii" si o sa-ti dea o gramada de exemple. Suni la fiecare si expui cazul!

| CodreanuC explică (pentru Salontanul):

Este vorba de judetul Cluj!

| Sofer a răspuns:

Apelează la fundații care se ocupa sa ajute genul asta de persoane.

| Lioana a răspuns:

Ce fel de ajutor? Nu ai mentionat ce problema are fetita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutor pentru? da ce-a patit?

| CodreanuC explică:

Credeam ca va dati seama de ce ajutor e vorba, dar vad ca nu ati facut-o niciodata fmm.
Este vorba de un loc de veci sau "adapost", dar nu cele de la autoritati, care la primavara ii arunca in strada

| darrio2007 a răspuns (pentru CodreanuC):

Loc de veci? E decedata, ca nu inteleg?

| CodreanuC explică:

Restu sunteti dejaba, tocmai ca nu a patit nimic ca daca era ceva grav deja poate era in alta parte.
Tocamai asta e majoritatea sunt facute pentru ceva mai grab, dar de ce sa asteptam sa ajunga acolo, cand putem opri asta din timp.

| dmstefania a răspuns:

O poti cauta pe Elena Lupu pe Facebook. Ea se ocupa in general cu voluntariatul. Acum depinde si din ce oras esti. Link Facebook Elena Lupu : https://web.facebook.com/elena.lupu.581