Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

Ati fost vreodata undeva inscris ca voluntar, ce parere aveti despre asa ceva?

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Eu sunt la crucea verde. e ceva interesant, cunosti lume noua, vezi intamplari care mai de care ciudate, auzi povesti insa partea urata este la accidente grave sau cand nu ai ce face pentru a ajuta pe cineva insa din fericire pana acum nu am avut cazuri grave.

| Mihaela1964 a răspuns:

Da,de mai multe ori m-am oferit ca voluntar in diferite campanii.Am plantat pomi, am facut curat in parcuri, am ajutat copii cu dizabilitati.Merita sa faci asta, te face sa simti ca participi la ceva important.

| ElenaSA a răspuns:

Am fost inscrisa la voluntar la trei organizatii.La una nu am invatat nimic. Faceam munca de rutina, iar la a doua de cate ori ma duceam ziceau ca nu este de lucru.Am pierdut vremea.Doar la Telefonul Copilului am avut ce invata.

Răspuns utilizator avertizat
| pci27 a răspuns:

Da.În prezent activez ca voluntar la o organizație. Personal, consider voluntariatul o activitate datorită căreia te simți util, ai prilejul să interacționezi cu cei din jur și, nu în ultimul rând, ai o oarecare mulțumire personală ( faci un bine cuiva, câștigi experiență). Implicându-te în diverse activități, înveți cum să te descurci în situații dificile/ neașteptate. Depinde de punctul de vedere al fiecăruia.

| Luminou a răspuns:

Am fost la Crucea Rosie, a fost foare interesant.

Sper ca am fost de ajutor! big grin

| Erica33 a răspuns:

Mie, personal mi se pare ca e ok adica simti ca in tine esti o persoana unica si ca nu ai nevoie de ajutor in orice pentru ca tu ajuti nu ca esti ajutat!happy
Eu zic sa incerci macar sti sa donezi bani unei cauze nobile sau sa va adunati mai multi sa faceti curat in parcuri, paduri, in oras... eu am incercat si m-am simtit ok
FUNDA?