| yoana98 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa fac voluntariat, dar nu stiu unde. Ma puteti ajuta cu idei?

10 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Jaromania

| yoana98 explică:

Am uitat sa specific ca din Bucuresti

| valyt17 a răspuns:

Iti recomand un domeniu, in care vei fi in contact cu oamenii... daca vrei, poti sa faci colportaj misionar in zona in care te afli....adica, poti raspandi literatura cu specific medical religios, si in acelasi timp, poti ajuta oamenii in problemele lor Cu siuranta ca vei avea satisfactii

| yoana98 explică (pentru valyt17):

Multumesc mult

| ioanamy a răspuns:

Buna,..si eu ma inscriu la Crucea Rosie este in fiecare sector uite aicihttp://www.crucearosie.ro/activitati/voluntariat.html (p.s.eu am tot 16 ani) si trebuie sa trimiti un e-mail cu un formular de inscriere.

| yoana98 explică (pentru ioanamy):

Multumesc din suflet!

| ClaudiaFlip a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, in cateva luni se va deschide un nou centru de ingrijire paliativa.
poti sa faci voluntariat, donatii, sa strangi fonduri si multe altele!