| unangeaveccoeurcasse a întrebat:

Am 16 ani, si sunt din Galati, si as dori sa stiu unde as putea sa fac voluntariat-concret(in afara de biblioteca, si crucea rosie)

Răspuns Câştigător
| cosminamereu a răspuns:

Poti face voluntariat la animale. De exemplu la,, Ajutati-l pe Labus" sau la,, Vien Fotar" (sau ceva de genu asta e numele, este o agentie mare din Germania si de asta nu prea ii stiu numele). Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Poți sa faci voluntariat în centrele de plasament de la tine din oraș, la azile de bătrâni. Sper că te-am ajutat!

| mdaria a răspuns:

Pe langa biblioteca, mai poti sa faci voluntariat in centrele de plasament de la tine din oras, la azile de batrani - daca este vreunul. In centrele de plasament e vorb de copii cu dizabilitati.