| mary_1175 a întrebat:

am o intrebare pentru locuitorii din bacau,
cunoasteti voi vreo asociatie numinta Asociația Culturală CORINTENI? ce fel de asociatie este asta? k promite ca te ajuta in mod gratuit, sa scapi de atacurile de panica, depresie...
vreau mai multe detalii..va dau fundaaaaaaa

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Sa nu fie vreun misa. aia te scapa si de viata ta!

| mary_1175 explică (pentru DNSK):

Pai asta ma gandesc si eu. k nu gasesc deloc informatii pe net despre ei

| DNSK a răspuns (pentru mary_1175):

Ai grija de astia ca de dracu. nu te aventura in plina prapastie. nu stiu daca o sa te mai scoata cineva de-acolo. sunt vicleni si stiu sa intoarca mintile (de aia au atatia adepti) ai grija.

sunt din Arad si n-am nici cea mai mica idee. m-am bagat in seama sa ma asigur ca ramai printre noi

| mary_1175 explică (pentru DNSK):

Dar ma intreb faptul. daca o fi sectanti ceva de genu. de ce a fost aprobata de camera deputatilor/ uite aici adresa
http://www.cdep.ro/informatii_publice/ong.chest_aprobate?f_idc=2512

si adresa lor personala

www.corinteni.ro

| DNSK a răspuns (pentru mary_1175):

Amvazut ca sunt ONG. nu stiu..chiar nu stiu

| mary_1175 explică (pentru DNSK):

Bunas. revin din noi. mi s-a spus ca la asociatia aia:

Corinteni este o organizatie nonguvernamentala si nonprofit care, asemanator altor asociatii, a fost infiintata pentru a veni in ajutorul celor ce au nevoie de specialisti in domeniul psihologic. Ne oferim serviciile celor care au nevoie, in mod voluntar. Eu sunt master in teologie dar niciodata NU voi conditiona ajutorul dat de credinta cuiva. Nu ma intereseaza daca omul care imi cere ajutorul e ortodox, catolic sau protestant. Va recomand sa mai cititi Scriptura, sa vedeti ca Hristos nu a venit doar pentru poporul evreu. Cititi pilda cu femeia cananeianca (Matei 15, 22). Daca va e atat de frica de sectari inseamna ca nu aveti inca o credinta adevarata. Aveti 2 manastiri, la Ciolpani si la Runc. Duceti-va acolo si cereti ajutorul. Teama dvoastra este nejustificata deoarece nimeni nu va putea sa va impuna o alta credinta daca dvoastra nu o veti face. Consider ca ati dorit sa-mi testati rabdarea si pentru asta va multumesc.
Toate cele bune!

| DNSK a răspuns (pentru mary_1175):

Toti zic asalaughing tu stii, incercarea moarte n-are. nu inteleg de ce trebuie sa mergi pe la manastiri. nu exista un contact prin telefon, mail sau eu mai stiu ce alt mijloc? un ong se respecta. din nou.tu stii. fa ce crezi tu ca-i bine pentru tine

| mary_1175 explică (pentru DNSK):

El a spus. ca daca nu cred in ei, sa ma duc la manastirile care sunt in oras la mine. si sa citesc scriptura. si cineva mi-a explicat ca numai sectantii iti spun sa citesti scriptura

| DNSK a răspuns (pentru mary_1175):

Ce ti-am zis? stai numa' pe fundul tau