Întrebare recomandată | CapsuniCcaXD a întrebat:

As vrea sa fac voluntariat. Vreau sa ajut in special batranii sau copii. Am cateva intrebari. Conteaza varsta? Ce trebuie sa fac sau cum trebuie sa procedez? Stiti ceva centre, care se ocupa cu asa ceva? Va rog, explicati-mi mai mult despre voluntariat. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| XH2O04 a răspuns:

Buna!
Varsta nu conteaza cand vrei sa ajuti, nu trebuie sa faci voluntariat pentru o firma sau agentie plimbate si sigur cineva o sa aiba nevoi de o a treia mana (adica ajutor). Doar fii tu multumita ca ai ajutat acea persoana, insa despre aziluri, centre de plasament, camine de nefamelisti poti sa le duci ce vrei si ce crezi tu ca nu trebuie te poti duce la directorul de la acel centru si sa ii spui ca vrei sa donezi niste lucrui. Nu ar fi normal sa te refuze. Nu o fa dintr-o obligatie, ci din puraplacere. Sper ca te-am ajutat. Sper sa te tii de acest voluntariat mai exact de a face un bine care poate face enorm de mult pentru cineva.Ma bucur ca mai exista oameni cu astfel de metalitate. Ceau si iti tin pumni si sper sa reuseti.

| XH2O04 a răspuns (pentru XH2O04):

Scuze pentru greselile in scris

3 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Poti face volunatriat incepand de la varsta de la 16 ani, dar in alte cazuri este acceptata orice varsta.
Gatesti, te joci cu copiii, ingrijesti batranii, faci curatenie... pe scurt faci ceva in folosul comunitatii.

| eXtremeAdy a răspuns:

Legal vorbind trebuie sa ai minim 16 ani