| anonim_4396 a întrebat:

Buna vreau sa ma inscriu ca voluntar la crucea Rosie dar nu stiu exact depre ce e vorba Deci despre ce e vorba? SI daca am 14 ani pot sa ma inscriu? A si urmez si cursul sanitari priceputi daca ati auzit de el.

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai din ce oras esti?
In Bucuresti Crucea Rosie organizeaza diverse activitati in special pentru copii(voluntarii se duc la centrele de plasament,se joaca cu copii,fac diverse donatii de jucari,carti,etc)dar si pentru oamenii saraci(se organizeaza asa numitere,,banci de alimente"unde trebuie sa te duci si sa promovezi acest proiect prin hipermarketuri, iar oamenii daca vor doneaza alimente pentru familiile sarace).
In privinta varstei nu stiu, cel mai bine suna le ei la centru si intreaba daca te poti incrie de la 14 ani,ei sunt singurii care iti pot da un raspuns sigur.

Ca o opinie persoanala,nu mi se pare prea grozava organizatia, adica ma asteptam sa fie altfel atunci cand m-am inscris, cu proiecte mai multe, nu doar pentru copii pentru ca pana la urma ca si voluntar te plictisesti de aceleasi activitati mereu.

| adita32 a răspuns:

Crucea Rosie Romana asista persoanele vulnerabile in situatii de dezastre si de criza. Prin programele si activitatile sale in beneficiul societatii, contribuie la prevenirea si alinarea suferintei sub toate formele, protejeaza sanatatea si viata, promoveaza respectul fata de demnitatea umana, fara nicio discriminare bazata pe nationalitate, rasa, sex, religie, varsta, apartenenta sociala sau politica.

Viziune
Prin actiune unitara, Crucea Rosie Romana se adapteaza schimbarilor dinamice din cadrul societatii pentru a putea sprijini comunitatile sa faca fata situatiilor de criza si suferintei umane.

| anonim_4396 explică (pentru adita32):

Asta am citit si eu ...eu vreau sa imi spui doar nde are loc si ce se face mai exact acolo in fine nu te doare degetzelu de la copy\paste?

| adita32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca deja esti nesimtit. daca esti atat de idiot si nu sti sa citesti inseamna ca esti doar un copil idiot si o sa ajungi in curand la crucea rosie dar pentru a extrage etnobotanicele din tine

| anonim_4396 explică (pentru adita32):

Sunt fata bah.

| adita32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca esti idioata.scuze

| ScOrPiOnU10 a răspuns:

Da nu poate