| mariamariii111 a întrebat:

Bună seara! Aș vrea să mă înscriu la voluntariat smurd, oare anul acesta se mai fac înscrieri? Sau în cât ar fi înscrierile de obicei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut deja cursul de SMURD? esti autorizata?

| zilog a răspuns:

Mult mai simplu te inscrii la Crucea Rosie faci un curs 2 ani si gata iesi sora de crucea rosie
sau faci un curs la ei de 4 luni si nu stiu ce iesi dar te invata niste treburi si nu stiu daca te primesc ca voluntar dar barimi te invata niste treburi de prim ajutor.

Sau faci o școlă de astistent medical si gata te primesc aștia de la Crucea Rosie cu bratele deschise instantaneu si pe loc ca voluntar daca esti cadru medical
orice medic dentist sau orice ai fi ortoped nu mai conteaza
te primesc imediat
daca nu stii ceva te invata repede ce iti mai trebuia sa stii si face ceva practica si cu tine in general lucruri care tin de resuscitare cardio-respiratorie
si acordare de prim ajutor
si transportul persoanelor rănite.
Tot prin Crucea Rosie poti sa devii voluntar si la Protecția Civilă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac, desigur

| NunuNini a răspuns:

Nu stiu daca este o data fixa de inscriere. cererea o poti lasa oricand. Dar in ceasta perioada, se stie ca orice voluntar este primit cu bratele deschise. Fa un drum pana la ei si intreaba inclusiv conditiile. Nu ai nimic de pierdut ci numai de castigat.