| ChetmanDelia a întrebat:

Bună seara, cum pot elimina petele de clor de pe o bluză albastră?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti decat daca o revopsesti.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai cum, acele pete de clor sunt practic "distrugeri" ale culorii, cu alte cuvinte clorul a ars acel albastru si a ramas nuanta lasata de clor...e ca si cum ai zice cum scot bucata de vopsea sarita de pe masina, fara sa o vopsesc? doar vopsind-o alta solutie nu este.
La fel si la rochia ta, doar sa o vopsesti altfel nu vad solutia.

| darrio2007 a răspuns (pentru Simpatic):

Rochia ei este bluză.

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Da, dar raspunsul este acelasi, nu se poate happy

| sierra1 a răspuns:

Petele nu sunt de clor, sunt pete din LIPSĂ de culoare (decolorări)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alea nu sunt pete de clor s-a decolorat bluza sau rochia tu stii ce ai facut, numai poti indeparta cu nimic decat sa o revopsesti dar va arata urît nu o mai poate face nimeni cum era, cumpăra ti alta exact culoarea care era aceasta si nu o mai spăla in clor niciodata.

Răspuns utilizator avertizat