| NyCoLeTaaa a întrebat:

am si eu o intrebare...am 15 ani si as vrea sa fac voluntariat. cum pot sa devin voluntar? mss fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Intereseaza-te pe internet despre organizatii de voluntariat din orasul tau, poate chiar tabere de voluntariat. Poti chiar sa iti intrebi profesorii. Oricum, e nobil ce vrei sa faci! BV!

4 răspunsuri:
| ady16 a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa ajungi voluntar. Ce ti-ar placea sa faci?

| unu a răspuns:

Banuiesc ca sunt multe organizatii la care poti sa te duci. Este Crucea Rosie, sau una mai noua numita Romanian Rescue Association etc.

| NyCoLeTaaa explică:

La Crucea Rosie mi-ar placea, si o sa ma interesez in vacanta sa vad ce pot face

| Nick_1272 a răspuns:

Intereseaza-te in orasul tau ce ong-uri sunt! poti chiar merge la cursuri de formare! ideea principala este ca unele ong-uri au bagata ca varsta minima 18 ani!