| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să devin voluntar pentru salvarea animalelor. Dar nu am în orașul meu un voluntariat. Cum pot deveni unul, să fiu acolo printre animale?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Singura modalitate sa devii voluntar pentru salvarea animalelor este sa te muti in orasul care area acest serviciu, fiindca prin telefon sau internet, nu se poate salva nici o fiinta umana sau animala.

5 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Frumoasa intenția,însă în Romania voluntariat și mai ales în domeniul animale...e o raritate,nu prea avem animale, până și câinii au dispărut de pe străzi, și nici nu prea ne interesează să ajutăm pe nimeni, cu atât mai puțin animale, de asta nu știu dacă vei găsi așa ceva happy

| anonim_4396 explică (pentru Eisenheim):

Mulțumesc pentru răspunsuri!

| ioana3432B a răspuns:

Poți lua legătura pe Facebook, acum ceva timp am găsit-o o pisicuță pe stradă, și am luat-o acasă dar nu am putut să o păstrez. Am găsit pe Facebook o asociație. Adopți câini-pisici Valcea. Poți întra în contact cu iei, nu ajută doar în Vâlcea din câte am văzut pe pagina lor.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru ioana3432B):

Mulțumesc

| cre27 a răspuns:

Nu am nicio idee, dar felicitări pentru inițiativă și îți doresc mult succes!