Întrebare recomandată | teo6dia4c99 a întrebat:

Care sunt conditiile ce trebuie indeplinite pentru a dona sange?

Răspuns Câştigător
| andru10best a răspuns:

Ca sa donezi sange trebuie sa ai peste 50 de kg, sa nu mananci lactate in ziua respectiva, sa nu fi anemic si sa iti iasa bine analizele pe care ti le face in ziua donarii. Uite mai multe detalii aici http://doneazasange.ro/

5 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Prima conditie este sa fi major, apoi sa te prezinti la un centru de donare, dar sunt mai multe, uita-te aici pentru ca meriti felicitari doar pentru faptul ca te-ai gandit la aceasta fapta ce te inobileaza http://www.pentruviata.com/cum.html.Respecte

| ALEX2402 a răspuns:

Sa ai aceeasi grupa de sange cu persoana cui ii donezi si sa ai destul incat sa nu ai tu probleme apoi

| skillet3340 a răspuns:

Pai trebuie sa fi major si daca vrei sa dai la o ruda de a ta trebuie sa ai aceeasi grupa de sange cu pers respectiva si nu poti dona mai mult de 2 sau 3 ori pe an si nu trebuie sa suferi de nici o boala mai ales sa te feresti de bolile cu S laughing

| Laurentiu_Bv_1992 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 60 de kg