| anonim_4396 a întrebat:

Ce mijloc de comunicare in masa vi se pare mai potrivit, in Romania, pentru a oferi informatii din domeniul mediului - ecologiei, si de ce il considerati astfel?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai multe emisiuni la TV pe aceasta tema, campanie cu fluturasi...

| buburuzaucigasa a răspuns:

Tv..si ar rebui difuzate aceste emisiuni si pe programele de muzica (manele in special) daca se poate.

| Dan a răspuns:

Tv si radio.

| florar a răspuns:

Campania directa, in strada, de pe masini, cu portavoce, oferire de micin suveniruri (dar numai la sfarsit)adica bratarele, insignutze,, apoi postere la preturi mici cu imagini gen Ntional Geografic-penca prea putin tineri vor deschide un site de specialitate ci mai degrab s/ar aduna intr/un parc cu nitica muzica, sa vada cine si de ce se aduna acolo. daca ar fi bere si mici, fireste ca s/ar aduna foarte multi romani!-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai bine e sa vii in contact direct cu oamenii. Sa se organizeze intalniri interactive, unde cei interesati pot veni. Cel mai bine informatia se transmite asa. La televizor sau la radio omul poate schimba canalul, aici va veni cel care e cu adevarat interesat si care va transmite la randul sau informatia primita.

| utzuman2006 a răspuns:

In Romania cel mai eficient mijloc de comunicare in masa ramane televiziunea, iar cei care nu au cultura protectiei mediului din pacate sunt si cei care se uita la emisiuni de doi lei...ca urmare momentul ideal ar fi ca moderatorii acestora sa sacrifice cateva secunde( minute) pentru a promova campaniile privind protectia mediului.

| elenacata a răspuns:

Cred ca TV si in stadapt ca astfel ar afla majoritatea oamenilor.