| T30D0RA a întrebat:

Considerați muzica un mijloc de comunicare? De ce?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Normal.
Muzica îți reflectă starea de spirit, spune ce gândești și se potrivește pentru orice situație.
O melodie poate să transmită perfect ce gândești la un anumit moment, deci muzica e perfectă ca mijloc e comunicare.
http://www.youtube.com/watch?v=NNAVD1MfAYo&feature=related

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O, da. Muzica este un mijloc de comunicare. Ea reflectă starea noastră de spirit, gândurile, visele... Din ceea ce ascultă un om îl poți cunoaște foarte bine.

| Àηđяεëa a răspuns:

''Daca muzica ne este atat de draga este pentru ea reprezinta expresia cea mai profunda a sufletului '' Romain Rolland.si cred din asta se intelege tot tongue