| isiis a întrebat:

Cum pot sa ma inscriu daca vreau sa fiu voluntar la serviciul de ambulanta a municipiului bucuresti ( SAMB)?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Voluntariatul la acest serviciu este strict specializat--- trebuie sa ai calificarea corespunzatoare.

| Uza a răspuns:

Buna! Ai reusit sa te inscri? Astept raspunswinking

| madalinna82 a răspuns:

La SABIF, te poti inscrie ca voluntar daca urmezi ceva in domeniu medical (sc. sanitara, sau medicina), dar si pentru cultura ta generala, adica sa stii sa acorzi prim-ajutor.Se fac si alte cursuri de resuscitare, care iti folosesc, mai departe.Trebuie sa-ti faci timp, sa ai sange rece, sa ai ambitie.Se fac garzi de zi si noapte, trebuie sa fii rezistenta la stress si situatii diverse. Succes

| vacarusatului a răspuns:

Acum se numeste SABIF si au o fundatie unde poti face voluntariat doar după ce te inscrii si urmezi un curs de prim ajutor de cateva zile pentru care plătesti 50-60ron.|Adresa este Str. Mihai Eminescu Nr.226, sect.2 Bucuresti.Multă baftă!

| madalinna82 a răspuns (pentru vacarusatului):

La Societatea de Ambulanta. Bucuresti. Ilfov-se fac inscrieri pentru a fi voluntar. Ar fi bine,daca urmezi o scoala postliceala sanitara,sau medicina.Dar daca iti doresti cu nerabdare sa devii voluntar, chiar daca nu o sa lucrezi in domeniu, pentru cultura ta generala, o poti face.A fi voluntar, inseamna sa acorzi o mare parte din timp, celor care au nevoie de tine. Nu e o pierdere de timp.ai ce sa inveti, daca ai sange rece, si un pic de ambitie.Succes