Întrebare recomandată | Mllaf a întrebat:

E cineva pe aici care a mai fost voluntar la festivaluri? Daca da, ce contracte te pune sa semnezi (ca minor)? Si also poti sa minti despre varsta ta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca minor NU este legal sa mergi la nici un festival, deci nici voluntariat nu este posibil pentru minori.

Dar acest lucru scrie mare pe toate site-urile unde se vand bilete la specatcole, ca minorii (sub 18 ani) nu pot sa cumpere bilete si nici s aintre la festivaluri.

Este imposibil sa minti varsta, fiindca la intrare ai obligatia sa prezinti biletul pe nuemel tau si buletinul.
politia este acolo alaturi de persoana care controleaza biletele, deci este imposibil sa te lase pe tine fara buletin sau cu minciuni, fiindca nu-si risca nimeni jobul ca sa lase un copil la festival.

| Mllaf explică (pentru Violleta2022):

Ai voie sa faci voluntariat de la 16 ani pentru anumite festivaluri. Si bilete pentru spectacole, festivaluri poti sa cumperi inca de la 14 ani, dar ai nevoie de acord parental. Eu vreau sa stiu ce acte trebuie sa semnezi in momentul in care esti voluntar la un festival.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mllaf):

Nu, la festivaluri nu este voie sub nici o forma sub 18 ani, fiindca este ILEGAL!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura festivalului (acum am citit asta), daca este un festival pentru copii sau pentru adulti, conditiile se schimba.
la anumite festivaluri primesc si minori dar numai insotiti de un parinte.

| sierra1 a răspuns:

Văd că ești porniti să incepi cu minciuni. Așa, mai bine rămâi pe funduleț, acasă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să minți, că se uită în buletin.

Răspuns utilizator avertizat