| florinagabriela30 a întrebat:

Heii! Sunt voluntar intr-un ONG si as vrea sa imi dati si mie cateva idei de activitati care sa aiba un impact pozitiv asupra adolescentilor si comunitatii locale. Dau funda! Va pup!

2 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Vezi ce activitati sunt pe salvaticopiii.ro si y4y.ro

| Deny2294 a răspuns:

Buna florina/gabriela, eu nu ma prea pricep la chestii din astea dar o sa incerc sa iti dau cateva idei.In primul rand, ca o activitate sa aiba un impact asupra adolescentilor ei trebuie sa fie in centrul atentiei.Acum problema cea mai mare este ce proiect i-ar interesa pe adolescentii din ziua de azi...Pai ideea mea ar fi sa faci ceva ce sa-i poata aduce pe toti la un loc, o activitate prin care sa se poata regasi pe ei insusi si trebuie sa aiba la baza un motiv crucial in viata fiecarui adolescent. O idee ar fi de exemplu muzica.O activitate prin care adolescentii sa poata comunica intre ei prin intermediul muzicii deoarece eu personal nu as putea trai fara muzica, cred ca aceasta i-ar putea uni. Apoi trebuie sa folosesti muzica intr-un fel benefic societatii, de exemplu o activitate in parc, poate cu niste boxe si muzica potrivita adolescentii ar fi motivati sa curete (eu asa imi curat camera si nici nu simt ca muncesc)sau pur si simplu niste spectacole de talente unde sa-i incurajati copii prea timizi sa incerce si sa isi urmeze visele si sa le sustineti performantele si poate in viitor vor ajunge niste mari artisti, asta ar contribui mult la imaginea comunitatii noastre, cred...sau eu stiu. poate niste evenimente muzicale prin care sa strangeti fonduri pentru o anumita cauza..cum ar fi in oras sa inceapa toti sa cante sa danseze si sa se distreze iar intre timp oamenii sa poata dona bani ..stiu ca sunt niste idei cam prostesti dar sper ca te-am ajutat macar putin happycine stie poate din ce am scris iti vine tie vreo idee succes! happy