Întrebare recomandată | AmiraaAmy a întrebat:

Hey.Care stiti sa-mi spuneti niste centre de plasament din Brasov unde pot sa merg sa ma joc cu copiii, sa le duc cate ceva? Mi-ar place mult.Va rog frumos daca stiti sa ma ajutati.Multumesc aticipat!

14 răspunsuri:
| pci27 a răspuns:

Http://www.infobrasov.net/content/index.php?page=acte&id=87
Gasesti si datele de contact, pe pagina.

| AmiraaAmy explică (pentru pci27):

Mersi dar nu prea ma descurc cu strazile. Daca as vrea sa ajung acolo nu as stii cum sa ajung. Daca as spune unui taximetrist ar stii doar dupa strada?

| pci27 a răspuns (pentru AmiraaAmy):

Bună! Dacă e din Brașov și cunoaște orașul, ar putea să te îndrume. Îmi pare rău pentru că nu te-am putut ajuta mai mult. Numai bine!

| Val11 a răspuns (pentru pci27):

Uite harta pentru Brasov:
http://www.brasov.ro/map

Te va ajuta sa gasesti adresele din link-ul postat de "pci27".

PS: Dupa modul cum raspunzi la ajutorul dat, arata ca esti o persoana neserioasa... nu cumva vrei sa-ti livreze copii la usa ca sa te joci tu cu ei. Daca ai picioare si poti sa te deplasezi cu ele si mai esti si hotarata si serioasa, atunci cu siguranta, cel putin un copil din aceste centre, va simti macar putina fericire/multumire ca unui om ii pasa de el/ea. Oricum, la ce comentarii neserioase dai... mai mult ai necajii bietii copii.

| AmiraaAmy explică (pentru Val11):

De ce judeci fara sa stii? Ma intreb si eu. oare de ce?! oh go on

| petre059 a răspuns:

Directia pentru protectia copilului Brasov te poate indruma cel mai bine.

| AmiraaAmy explică (pentru petre059):

Nu pot sa ajung pana acolo laughing ceva mai simplu`. daca as mai gasi o fata care ar fi interesata ar fi bine, ne-am descurca altfel sa gasim ceva.hee hee. oricum mersi.o sa mai incerc. poate o sa ajung mi-as dori mult, iubesc copiii!

| mihaibrad a răspuns:

Nici mie nu imi pare o propunere serioasa. Doamna sau domnisoara, inainte de a face pasi inspre un astfel de spatiu, sa stiti ca acesti copii sunt foarte tanjitori dupa prezenta calda umana si se lipsesc foarte repede de cineva nou.
Atunci cand acel cineva vine si dispare rapid, lasa INCA o rana acolo unde deja e una foarte adanca.
Spun asta din proprie experienta, sunt brasovean si am pasit in astfel de casuta pentru copii.
Daca aveti posibilitatea sa ii ajutati financiar, mai bine faceti numai asta si lasati joaca pentru altii care au facut din relatia cu acesti copii o chestie constanta in viata lor.
E EXCELENT si foarte frumos ca va ganditi la ei, nu ascultati de genul de user val11, orice ajutor e binevenit, trebuie doar bine gandit inainte.
Daca doriti, eu si sotia mea putem sa mergem cu dvs la un astfel de centru, sa duceti ce cadouase doriti (mai ales ca vine Craciunul in curand) si ...pt joaca, ramanem noi happy

| mihaibrad a răspuns (pentru mihaibrad):

Lipesc, scuze

| AmiraaAmy explică (pentru mihaibrad):

Multumesc,nu stiu daca le-as face asa rau daca as petrece ceva timp cu ei, as vrea sa merg de mai multe ori.De ce sa dau inapoi? Nu am o situatie financiara foarte foarte buna ca sa le ofer multe.Multumesc de raspuns dar as prefera sa ma ajute cineva mai de varsta mea, asa. big grin Ma iertati. big grin

| mihaibrad a răspuns (pentru AmiraaAmy):

laughing nevasta-mea e inca adolescenta, din multe puncte de vedere
anyway, glumesc si eu
alegere inspirata, spor in toate

| Anca459 a răspuns:

Ce frumos

| AmiraaAmy explică (pentru Anca459):

Ce-i frumos? happy

| Anca459 a răspuns (pentru AmiraaAmy):

Voluntariatul smug