| Adry05 a întrebat:

Http://www.ptroa.co.il/petition/
Va rog semnati :o3. Sa salvam animalele din chinuri cumplite. ATENTIE! Video-ul contine imagini socante, aveti grija. :|

Răspuns Câştigător
| alex0110 a răspuns:

E oribil. Oamenii acestia nu au suflet!

7 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Iar ati inceput cu petitia asta? Am mai spus-o si o mai spun: romanii cand se plictisesc mai fac cate o petitie. Au vazut ca nu le-a mers cu Lady Gaga asa ca si-o adus aminte de drepturile animalelor...

| Adry05 explică (pentru Ionait):

Bai, nu stiu ce ai tu cu petitiile serios. Tu ai vazut macar clipul? Ai vazut prin ce trec animalele acelea? Ele ce vina eu? Sa nu le salveze nimeni ca nu-ti convine tie ca apar petitii? Pe bune, acum pari un tiran fara sentimente. Pe mine una, m-a emotionat si mai rau, n-am reusit sa ma uit mai mult de 0:54 la clip, pentru ca deja era prea tulburata. Imaginiile sunt socante, si faptul ca asta se intampla unor vietati e mult mai socant. Te costa ceva sa semnezi o petitie? Te costa doar cateva secunde din viata, iar la cate ore irosesti pe internet si alte porcarii trecatoare, nu-ti poti asuma cateva secunde din viata pentru a cateva finte sau a face un bine?

| Ionait a răspuns (pentru Adry05):

Masoara-ti cuvintele. Nu am pascut oile impreuna sa imi poti spune "Bai".

Ce am impotriva petitiilor? Petitiile sunt egale cu zero. Vrei sa faci ceva, du-te si lupta-te cu ei in Vietnam, Mexic, Elvetia si China ( locurile unde se mananca carne de caine - conform hartii de pe acel site ), incearca sa schimbi obiceiurile a peste un miliard de oameni. "Good luck with that". Degeaba semneaza 600k de oameni o petitie care in secunda 2 va fi aruncata la gunoi ( asta in cazul in care vaajunge la un demnitar din tarile respective ).

De Craciun sau de Paste tu nu mananci carne de porc/miel? Stii cum se omoara porcul? I se baga un cutit in vena jugulara si este lasat sa sangereze pana la moarte. Nu am vazut pe cineva sa obiecteze la acest fel de a muri. Poate erau toti prea ocupati sa se indoape cu carnati si toba.

Iti dau eu niste clipuri sa vezi ce li se face oamenilor care fura o paine sau 2-3 cartofi sa-si hraneasca familia. Mai bine protejez niste oameni decat niste animale. Ai auzit de expresia "Survival of the fittest"?

Tiran fara suflet? Poate. Poate am ajuns si un tiran fara suflet, cu toate ca imi place sa cred ca inca am asa ceva.

| Adry05 explică (pentru Ionait):

Porcul a fost lasat pe pamant cu scopul de a fi mancat. happy Cainii si pisicile au alt rol. In plus, tu ai vazut ce le fac? Arunca custile in care sunt tinuti de la inaltime, plus ca le jepoaie pielea de vi. Sunt chinuri GROAZNICE si neintemeiate. Oamenii care fura, sunt vinovati. Isi pot gasi un loc de munca daca chiar sunt disperati. Dar ei prefera varianta usoara: furatul. Atunci nu merita sa fie pedepsiti? Si-au facut-o cu mana lor. Daca vor sa traiasca linistiti, sa se lase de furat si sa duca o viata cinstita, parerea mea.

| Ionait a răspuns (pentru Adry05):

Atunci du-te in Liberia, in Burundi sau Eritrea si spune-le asta unor oameni macinati de razboaie civile, epurare etnica si boli. Spune-le sa se duca la munca, poate la numaratul boabelor de nisip ( singura "industrie" din acele tari probabil ). Sau du-te la cei 2% care detin peste 95% din bogatiile tarilor respective si spune-le sa le dea ceva si saracilor si/sau sa creeze locuri de munca.

Tie iti este usor sa vorbesti. Stai acasa, parintii iti asigura tot ce este nevoie pentru un trai usor, chiar mai mult, dar daca vei fi lasata sa te descurci singura, ai avea mari probleme.

Le jupoaie de viu? Asta patesc si miei. Du-te in apropierea sarbatorilor pascale pe la stani si uita-te cum este pregatita carnea ( se spune ca astfel carnea va fi mai frageda sau cam asa ceva ).

Si cine esti tu sa spui care este scopul unui animal? Daca situatia ar fi fost invers ( porcul - animal de companie // cainele si pisica - animal pentru hrana ) ai fi facut o petitie impotriva omorarii porcilor?

| oncemore a răspuns:

Imagini socante?
da cam asa sunt in Romania rolling on the floor

| raluftw a răspuns:

Si chiar daca nu se da doi bani pe petitie...tu stii ca ai incercat sa faci un lucru bun, eu personal ma simt putttin mai bine, nici eu nu am rezistat 1 minut..am un caine si a inceput sa plangcrying