| anonim_4396 a întrebat:

Peste cateva luni urmeaza ziua mea, asa ca, m-am gandit la urmatorul lucru: Fiind voluntar intr-o organizatie, in ziua respectiva cand va fi ziua mea ( ca va fi peste saptamana, cand sunt si la "job" ) sa le duc la voluntari ceva, nu stiu, bomboane. orice... macar asa, de gest. Aveti alte sugestii? Sau sa nu le duc nimic?

Răspuns Câştigător
| OnlyHope a răspuns:

Pai ar trebui sa le duci daca te ai bine cu ei si sunt si de treaba. (P.S. Daca sunt niste egoisti si invidiosi n-ar merita nimic, desi ma indoiesc de asta, avand in vedere ca s-au implicat intr-un voluntariat).
O alta idee ar fi sa le duci altceva in loc de bomboane, tot ceva..."de dulce" laughing gen un tort facut in casa, dar cred ca e munca mai mare asa si e si mai costisitor. Bomboanele sunt o varianta destul de folosita si scapi bine cu ele, plus ca o sa primesti si pupici laughing. Pe langa asta ar mai merge un suc (paharele de plastic, bineinteles, dar asta doar daca te intelegi foarte bine cu ei, astfel s-ar interpreta gestul tau ca o... fala). Spre exemplu, poti invita cativa prieteni cu care te intelegi cel mai bine din voluntariat la un suc dupa "job", ca doar e ziua ta si trebuie sa faci cinste. laughing Mult succes si nu in ultimul rand, la multi ani! :*

3 răspunsuri:
| ThinkPinkBb a răspuns:

Unde faci voluntariat? apropo si eu fac:d si La multi ani!laughing

| Ad0bE a răspuns:

Dap...du-i la o bere

| kateo a răspuns:

Du-le bomboane.este cel mai bine.PEACE!tongue