| aan a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 10-a si doresc sa particip intr-un program de voluntariat in strainatate in vara anului 2013. Sunt interesat pentru ca nu prea am avut posibilitatea sa merg prin alte tari acum si pentru ca intentionez sa dau la o universitate din afara unde conteaza acest lucru. Poate sa-mi spuna cineva de unde sa incep a cauta un astfel de program? Multumesc.

1 răspuns:
| cuvant a răspuns:

Ca sa mergi in strainatate ca si voluntar poti doar daca iti permiti sa platesti toate taxele, ca si cum ai merge pe banii tai acolo.
In rest ti-as sugera sa incepi sa te implici de acum in Romania daca vrei sa conteze pentru facultate