| Tincuta1502 a întrebat:

Salut sunt pasionata de limbi straine, merg la un curs de chineza si invat japonez singura din citeva carti din Rusia, cu engleza nam probleme. Deci daca plec dupa clasa a 9 pot intra la universitate de limbi straine? Si imi puteti indica in ce tari, nu departe in strainatate, eu traiesc in Moldova. Poate Romania si orasul. Mersi. Si poate niste indicati despre admitere examene si cerinte, multumesc anticipat. Dau fundita... :-D

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Tincuta draga, tu iti poti da direct chiar doctoratul, numai ca nimeni nu-ti va da si diploma!

1 răspuns:
| Tincuta1502 explică:

Stiu e ceva diferit, insa a fost ceva neasteptat, anume in orasul nostru a venit acest curs de chineza am mers la el 2 luni si Inca gratis, vorbind in engleza. E grozav. Am auzit de Ulim. Dar la Iasi poate am sanse mai nari dar exista vreun colegiu sau ceva? Eu chiar vreau sa invat aceste 2 limbi chineza si japoneza... Vreauuuu in Tokyo. Frumos vis, greu de realizat. Am nevoie de mai multe informatii.