Întrebare recomandată | moegie0dattebayo a întrebat:

Vreau sa scap de hainele pe care nu le mai port (destul de multe), dar nu m-as indura sa le arunc. Ma gandeam sa le vand unui SH, dar ma indoiesc ca se poate. Le-as dona, daca imi spuneti unde, in Bucuresti. Ce altceva pot face cu ele? Multumesc! happy

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Teoretic,ar trebui sa se ocupe biserica de asta. In alte tari asa se procedeaza. Dar popii nostri nu se straduiesc sa ajute sarmanii, ci doar sa se imbuibe ei!

| pietrean a răspuns (pentru Elianna):

Ai perfecta dreptate! Stau langa o biserica si vad multe fapte care sunt in contradictie cu ce predica popii. Doar profitul ii intereseaza, dar pentru ei, ca sa-si tina posturile si ca sa se imbogateasca de pe seama celor creduli.

| supermamici a răspuns:

Buna. Noi sustinem aceasta cauza Asociatia Sansa Ta. Daca poti ajuta ar fi minunat, ai datele de contact pe site, ii poti suna si cu siguranta vei ajuta pe cei mai putin norocosi.

http://www.supermamici.ro/sustinem-asociatia-sansa-ta-doneaza/

| Park1Suin a răspuns:

Pe strada sunt multi oameni sarmani.Pregateste-i o punga si daio.

| asasunteucesafaci a răspuns:

La un orfelinat undeva!
Bravoo...o fapta foarte buna!

| agoodfriend a răspuns:

Doneaza-le la orfelinat sau preotului bisericii unde te duci de obicei. Va sti ce sa faca cu ele. Vei avea o satisfactie mult mai mare decit citiva bani luati pe ele.

| VittorioV a răspuns:

Sora mea da si ea haine verisoarelor mele de la tara, cand ii raman mici sau cand nu le mai vrea, deci le poti da si tu rudelor tale.

| stirbumariabeatricenoua a răspuns:

Salut, si eu aveam haine care nu imi erau bune si nu le am pre purtat, dar nu voiam sa le arunc la gunoi.insa am in lista de mess o colega la care ii sunt mai bune ca mie asa ca mami a spus sa o intreb daca vrea. a spus ca vrea, dar era vacanta si nu aveam cum sa ile dau asa ca am rugat-o sa vina pana la mine. insa tu daca ai pe cineva in lista de mess care sti ca iar place si iar fi bune dule la scoala sau cheam-o la tine acasa. sper ca te am ajutat. sa ai in continuare o zi placuta!