| sheishappy a întrebat:

Vreau si eu cateva detalii despre voluntariat. Au venit niste elevi din clasa xi la noi (ix) sa ne spuna cateva cuvinte despre aceasta "campanie" dar nu am inteles prea multe.

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Voluntariatul este o activitate care ar trebui sa caracterizeze societatea contemporana.A fi voluntar inseamna sa intreprinzi anumite activitati pro bono, fara a primi bunuri materiale in schimb, dar primesti ceva mai de pret, multumirea celor pe care i-ai ajutat si asta conteaza cel mai mult.In plus, voluntariatul te ajuta sa fii mai organizat, mai intelegator, si de ce nu te ajuta sa devii un bun organizator/leader. Daca faci voluntariat primesti diploma de la fundatia respectiva care va cantari foarte mult in CV-ul tau.

1 răspuns:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Depinde...